7 kroków, dzięki którym możesz pozbyć się uporczywego bólu głowy

Prawdopodobnie większość z nas miała w swoim życiu przynajmniej raz taki ból głowy, którego nie mogła znieść. Jest to ból niezwykle uciążliwy, który utrudnia funkcjonowanie podczas pracy, czy obowiązków domowych. Oto 7 podstawowych kroków, które zminimalizują powtórne pojawienie się takiego bólu głowy.

Dobry sen
Niech sen stanie się dla ciebie priorytetem. Codzienne chodzenie spać i wstawanie o tej samej porze jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Także w weekendy. Poza tym urządź sypialnię tak, by zachęcała do położenia się. Pozbądź się przykrych myśli z całego dnia, pomoże w tym np. relaksująca muzyka lub pogodna książka. Potrzebujemy około 7 – 8 godzin snu na dobę, by czuć się wypoczętym i zdrowym.

Określ, co najbardziej cię stresuje
Każdy reaguje na konflikt inaczej. To normalne. Zastanów się, co powoduje u ciebie największy stres i postaraj się to zmienić. Co wieczór pomyśl za co możesz być wdzięczny po całym dniu, za co podziękować. Może to będzie dobre zdrowie, którym się cieszysz, miłe spotkanie z kimś dawno niewidzianym, może przyjemne zdarzenie w pracy, a może radość z dzieci czy wnuków. Powodów na pewno jest wiele.

Naucz się radzić z konfliktami
Niewielu z nas lubi konflikty. Można ich unikać lub nauczyć się je rozwiązywać. Ten drugi sposób jest lepszy i na pewno zdrowszy dla nas. Pamiętaj, wszystko można przedyskutować i wyjaśnić. Nie pielęgnuj w sobie urazów.

Nie przesadzaj z kawą
Unikaj picia kawy na 5-6 godzin przed położeniem się do łóżka, ponieważ będzie przeszkodą w spokojnym i głębokim śnie. Aromatyczna kawa z samego rana powinna wystarczyć.

Buduj swoją odporność na stres
Jeśli zadbasz o relaks, stres odejdzie. Nigdy nie idą w parze. Ulubiona aktywność fizyczna, głęboki oddech, spotkanie z przyjaciółmi, śmiech, taniec, zabawa z domowym pupilem, ulubione zajęcia w klubie, praca w ogródku – wszystko to przyniesie ci lepszy nastrój.

Nie wszystko musisz mieć pod kontrolą
Kontroluj tylko to, co możesz. Resztę odpuść. Zadbaj bardziej o siebie i sprawiaj sobie codziennie drobne przyjemności.

Uważaj na odwodnienie

Wyschnięte usta i gardło o poranku to znak, że zbyt mało pijesz, a wtedy o początek nowego dnia z bólem głowy łatwo. Popijaj różne napoje systematycznie, aby nie dopuścić do groźnego dla zdrowia odwodnienia organizmu.

Można zmienić swoje życie tak, by cieszyło. Trudno rzucić z dnia na dzień np. stresującą pracę, ale o wszystkim innym sami możemy decydować. Kluczem jest determinacja. Spróbuj i żyj pogodnie bez codziennego bólu głowy.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment