Sok z selera to obfite źródło przeciwnowotworowej luteoliny

Seler to roślina, która szczyci się wyjątkowymi właściwościami. Zawiera ponad 20 składników, które czynią z niej silne przeciwzapalne i przeciwnowotworowe lekarstwo. Jeśli pragniesz zachować dobre zdrowie, podejmij wyzwanie i spożywaj regularnie przeciwzapalny sok z selera i sam seler.     

W selerze znajdziemy leczniczą luteolinę – kluczowy składnik, który odpowiada za silne działanie przeciwzapalne i przeciwnowotworowe tego warzywa.    

Seler  – działanie przeciwnowotworowe

Nowotwory nieustannie zbierają obfite śmiertelne żniwo. Co roku na świecie umiera z ich powodu prawie 9 milionów ludzi. Każdego roku wykrywa się ponad 14 milionów nowych przypadków. W Polsce corocznie przybywa 13 – 14 tysięcy zachorowań. Ta liczba jest zatrważająca.

Seler to warzywo, które silnie wspiera walkę o zdrowie. Jest bogatym źródłem luteoliny – związku chemicznego, który potrafi powstrzymać rozwój komórek rakowych, a nawet je zniszczyć nie naruszając przy tym komórek zdrowych. Wspomaga leczenie wielu nowotworów, między innymi raka jamy ustnej, jelita grubego, raka szyjki macicy i raka trzustki. Luteolina w selerze zapobiega tworzeniu się przerzutów, gdyż ogranicza migrację komórek nowotworowych.

Trudno przecenić antynowotworowe i przeciwzapalne działanie selera.  Jest silnym antyoksydantem niwelującym stany zapalne w organizmie. Jeśli cierpisz z ich powodu, wypróbuj ten wartościowy przepis na sok z selera.

Przeciwnowotworowy sok z selera

Składniki:

 • 1 pęczek selera naciowego 
 • 2 jabłka
 • 1 gruszka
 • 1 kawałek świeżej kurkumy (lub 1 łyżeczka sproszkowanej)
 • 1 limonka (lub pół cytryny)

Przygotowanie:

Dokładnie umyte składniki wrzuć do sokowirówki (wyciskarki do soków) i wyciśnij z nich sok. Tak uzyskany świeży sok wypij od razu. Z tej ilości składników otrzymasz około 0,5 litra najzdrowszego antynowotworowego eliksiru życia. 

Wypijaj tę ilość soku codziennie przez 4 tygodnie. Połączenie selera, jabłek, cytryny i kurkumy pobudzi Twój organizm do zwalczenia stanów zapalnych powstałych w organizmie. Nie pozwoli rozwinąć się komórkom nowotworowym oraz zablokuje rozwój już istniejących.    

Kurkuma posiada silne działanie antyzapalne i jest pomocna w leczeniu artretyzmu. Pobudza wydzielanie soku w trzustce i soków żołądkowych. 

Kolejny składnik tego przeciwnowotworowego soku to jabłka, które są potężnymi antyoksydantami. Najwięcej składników przeciwzapalnych znajduje się w skórce tych owoców, więc najkorzystniej jest kupić jabłka bio i pozostawić skórkę.

Limonka ma silne działanie alkaliczne, czyli skutecznie odkwasza organizm, a w środowisku zasadowym komórki rakowe obumierają i nie pojawia się nowe. Likwiduje także stany zapalne. Limonka to również doskonały składnik, który warto wprowadzić do codziennej diety, jeśli chcemy oczyścić organizm z toksycznych związków.

Sok z selera  – pozostałe korzyści

 • Obniża ciśnienie krwi
 • Odkwasza organizm
 • Usuwa toksyny
 • Poprawia wygląd skóry
 • Dodaje siły i energii
 • Poprawia jakość snu   

Comments

comments

Add Comment