Osoby w późnym wieku najczęściej żałują, że nie robiły tego

Zdrowie to nie tylko brak choroby. To także nasze samopoczucie i radość z codzienności. Jak żyć, by każdy dzień przynosił nam zadowolenie, a wieczorem moglibyśmy z wdzięcznością o nim pomyśleć?

  • Bądź aktywny.

Na swój ulubiony sposób. Jeśli lubisz pływać – pływaj, jeśli lubisz biegać – biegaj, a może wolisz kopać w ogródku? Najważniejsze, żeby się poruszać i robić to regularnie.

  • Urządzaj sobie dłuższe spacery każdego ranka.

Dobrze jest wstać wcześnie I pospacerować spokojnie w ciszy poranka.

  • Bierz udział w różnych grach.

Przebywanie w grupie rówieśników daje poczucie przynależności i okazję do miłego spędzenia czasu. Rywalizacja w grze dodatkowo nas uaktywnia i dodaje energii.

  • Zbilansowana dieta

Odżywiaj się tak, aby organizmowi niczego nie zabrakło, a to przełoży się na dobre zdrowie, wspaniałe samopoczucie i radość z życia.

  • Odpowiedni wypoczynek i dobry sen

Zdrowie domaga się odpowiedniego odpoczynku i dobrego snu. Nie zaniedbuj tego. Zasypiaj o stałych porach i wstawaj także z taką regularnością.  

  • Trzymaj z daleka myśli o niepowodzeniach i przykrościach

Przeszłości nie zmienisz. Żyj tak, aby niczego nie żałować. Nie rozpamiętuj tego, co było nieprzyjemne. Staraj się o dobre relacje z rodziną i przyjaciółmi. To podstawa dobrego zdrowia psychicznego i fizycznego.   

Jeśli zastosujesz te rady z pewnością będziesz mógł cieszyć się zdrowiem i urodą przez długi czas.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ NA TEMAT ZDROWIA? POLUB NAS NA FACEBOOKU! 

Comments

comments

Add Comment