Jeśli masz te objawy to znaczy, że coś złego dzieje się w Twoim organizmie

Nigdy nie należy ignorować sygnałów wysyłanych z naszego organizmu. Czasem te najdrobniejsze, na co dzień nieodczuwalne dolegliwości, mogą zwiastować poważne choroby.

Im wcześniej je zauważymy, tym większą mamy szansę na zahamowanie rozwoju choroby. Bądźmy więc uważni. 

Oto lista najczęstszych sygnałów wysyłanych przez nasze ciało, gdy w naszym organizmie zaczyna się dziać coś niepokojącego:

Sygnał 1: Łamliwe paznokcie

Łamliwość i kruchość paznokci to znak że w naszym organizmie brakuje odpowiednich minerałów i pierwiastków. W przypadku niedoboru witamin nasze paznokcie oraz włosy ucierpią w pierwszej kolejności. Pamiętaj by zjadać pełnowartościowe produkty jak rośliny strączkowe oraz ryby bogate w kwasy omega 3.

Sygnał 2: Zwiększona ochota na słodycze

Niepohamowana chęć na słodycze może być oznaką że w Twoim organizmie zadomowiły się pasożyty. Szacuje się że około 80% Polaków nosi w sobie groźne pasożyty i bakterie. Spróbuj tej domowej mikstury oczyszczającej  aby pozbyć się wszelkich infekcji pasożytniczych ze swojego organizmu.

Sygnał 3: Sucha skóra

Sucha skóra oznacza poważne odwodnienie organizmu oraz wskazuje na niewystarczające zabezpieczenie dłoni przed mrozem. Jeśli Twój organizm jest odwodniony musisz gruntownie go nawodnić. Pij wodę mineralną lub przegotowaną, zioła, domowe kompoty.

Sygnał 4: Zwiększona ochota na słone przekąski

Nie wyobrażasz sobie obejrzeć filmu bez chipsów lub paluszków? Siedząc przy komputerze wciąż musisz podjadać krakersy lub słone precelki? Twój organizm właśnie przez wzmożoną chęć na sól próbuje Ci dać znać że nie zaopatrujesz go w odpowiednią ilość witamin i minerałów. Co gorsza, sól zatrzymuje wodę w naszym organizmie przez co tyjemy a utrata wagi jest dla nas niewyobrażalnie trudna.

Sygnał 5: Drgające powieki

Drgające mięśnie powieki to dość irytujący sygnał, szczególnie jeśli nie ustępuje przez dłuższy czas. Jeśli masz ten problem to oznacza że w Twoim organizmie brakuje magnezu. Koniecznie zaopatrz się w dobrej jakości kakao lub w gorzką czekoladę.                                                                                                                                                    Sygnał 6: Krwawiące dziąsła 

Krwawiące dziąsła mogą być sygnałem że organizm walczy z jakąś infekcją. Zrób badania krwi żeby to sprawdzić. Upewnij się też czy na zębach nie masz kamienia, bo kamień jest główną – na szczęście niegroźną – przyczyną krwawienia zębów i dziąseł.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment