Jazda na rowerze odmładza mózg


Jazda na rowerze to jedna z najbardziej korzystnych czynności dla naszego zdrowia. Dodatkowo wpływa na odmładzanie mózgu. Badania naukowe potwierdziły zdrowotne zalety jazdy na rowerze – pomaga schudnąć, wyeliminować wiele dolegliwości kręgosłupa i daje poczucie radości. Warto zacząć regularną jazdę na rowerze ponieważ:

  1. Jazda na rowerze wpływa na odmładzanie mózgu

Badania przeprowadzone przez Charles’a Hillmana w 2007 roku wykazały niezbite dowody, że aktywność fizyczna utrzymuje nasz mózg w sprawności i zapobiega chorobie Alzheimera w późniejszym wieku.

  1. Jazda na rowerze uspokaja dzieci z ADHD

Także w roku 2007 inny badacz dr Phil Tomporowski udowodnił, że jazda na rowerze bardzo dobrze wpływa na dzieci z ADHD, czyli ze znaczną nadpobudliwością ruchową.

  1. Jazda na rowerze poprawia ogólny stan zdrowia

Najnowocześniejsze metody badawcze wykazały, że starsi pacjenci nawet z bólem kolan i osteoporozą znacznie poprawiają swoją kondycję zdrowotną, kiedy regularnie jeżdżą na rowerze. Już kilkanaście minut codziennej jazdy przynosi wymierne korzyści.

  1. Jazda na rowerze wzmacnia serce

Jazda na rowerze jest czymś wspaniałym dla twojego serca. Ostatnie badania specjalistów z dziedziny medycyny sportowej potwierdziły, że taki codzienny nawet niewielki wysiłek na rowerze o 31 % obniża ryzyko wystąpienia nadciśnienia.

  1. Jazda na rowerze podnosi twoją atrakcyjność.

Bycie wysportowanym czyni cię bardziej atrakcyjnym. Potwierdziły to brytyjskie badania socjologiczne. Ludzie jeżdżący na rowerze aż o 20% częściej oceniani byli jako bardziej inteligentni i pociągający niż inne osoby przedstawiane na zdjęciach. Aż 25% badanych powiedziało, że chętnie umówiłoby się na randkę z osobą jeżdżącą na rowerze.

  6. Jazda na rowerze sprzyja odchudzaniu

Jazda na rowerze to nie tylko odmładzanie mózgu, ale także utrata nadmiaru kilogramów. To jedna z największych korzyści regularnej jazdy na rowerze. Nadmiar tłuszczu na brzuchu, szczególnie u kobiet, można zrzucić głównie dzięki regularnej aktywności fizycznej, a nie samą dietą. Dotyczy to zarówno starszych kobiet, jak i młodych.      

  1. Jazda na rowerze przeciwdziała zachorowaniu na raka

Dzięki jeździe na rowerze i prawidłowemu odżywianiu się utrzymujesz właściwą wagę ciała. To w bardzo dużym stopniu obniża ryzyko zachorowania na raka. Amerykańskie stowarzyszenie medyczne opublikowało wyniki badań przeprowadzonych na 14 000 pacjentów, które dowodzą, że osoby wysportowane i aktywne fizycznie są mniej zagrożone rakiem płuc i jelita grubego.

Przydatny był post? Podziel się!  

Comments

comments

Add Comment