Skuteczne ziele na kaszel i zapalenie zatok.

Ziele, którego zdrowotne właściwości dzisiaj przedstawiamy jest skutecznym, naturalnym lekarstwem na kaszel i zapalenie zatok

Zawiera cenne glikozydy i flawonoidy oraz wiele wartościowych minerałów. Te niezwykle wartościowe minerały to głównie potas i cynk. Ziele występuje pod nazwą „szałwia libańska”, a nieraz pod nazwą „gojnik”. Cenną korzyścią z jego stosowania, oprócz działania na kaszel i zapalenie zatok, jest opóźnianie procesów starzenia, regulowanie ciśnienia krwi i wzmacnianie układu odpornościowego osób systematycznie go zażywających.

Doskonale gojnik sprawdzi się w chłodne zimowe dni, gdyż działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Jest nieocenione w leczeniu dróg moczowych i wątroby oraz uporczywych infekcji bakteryjnych. Ułatwia oddychanie w przypadku silnego kataru i łagodzi gorączkę w czasie grypy.

Gojnik szybko i trwale oczyszcza zatkane zatoki. Poza tym doskonale nawadnia organizm, co ma ogromne znaczenie przy wysokiej temperaturze w czasie choroby i przyspiesza powrót do zdrowia. Jednak najlepiej działa na kaszel i zapalenie zatok. 

Jak przygotować i stosować:

Składniki:
1 łyżka suszu gojnika (szałwii libańskiej)
1 szklanka wrzątku

Wykonanie:
Ziołowy susz zalej szklanką wrzątku i potrzymaj pod przykryciem przez 10 minut. Odcedź i pij napar 3 – 4 szklanki dziennie. Do smaku można dodać łyżeczkę miodu i plasterek cytryny lub limonki.

Jeśli znasz kogoś, kto też chętnie by się o tym dowiedział, udostępnij proszę ten post na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment