Liście laurowe są złotym lekiem na wiele chorób


Liście laurowe – bez nich trudno wyobrazić sobie przygotowanie wielu potraw, które znamy od dziecka i uwielbiamy.

Liście laurowe to jednak nie tylko znakomita przyprawa. W zielarstwie są wykorzystywane od czasów antycznych jako środek na wiele chorób. Warto korzystać z ich leczniczych właściwości. 

Liście laurowe pomagają, gdy leczymy takie choroby, jak:
 
Cukrzyca

Najnowsze badania udowodniły, że spożywanie zmielonych liści dwa razy dziennie wpływa na redukcję poziomu cukru we krwi, a składniki w nich zawarte wspomagają produkcję insuliny.

Choroby serca 
Dzięki zawartości rutyny i kwasu kawowego liście laurowe wzmacniają ścianki serca oraz zmniejszą poziom tzw. złego cholesterolu.

Problemy trawienne
Cierpisz na problemy trawienne? Ta lecznicza przyprawa pomoże Ci je wyeliminować! Pokonasz wzdęcia, usuniesz toksyny z przewodu pokarmowego, a także wspożesz produkcję soków trawiennych. W efekcie znacznie przyspieszysz trawienie.

Bóle stawów, mięśni, głowy 
Przeciwzapalne działanie, jakie mają listki laurowe, świetnie sprawdzi się u osób, które cierpią z powodu bólu stawów, artretyzmu, bólu mięśni.  Olejek z liści laurowych wmasowany w skroń pomoże w walce z bólem głowy.

Choroba nowotworowa 
Liście laurowe wykazują właściwości skuteczne w walce z komórkami nowotworowymi. Działanie to jest szczególnie silne w przypadku raka piersi.

Niegojące się rany
Używanie tej wspaniałej rośliny na rany to świetny sposób na ich gojenie. Wykazują silne działanie antybakteryjne. Pomagają pozbyć się blizn. 

Ból gardła 
Użyj liści laurowych, gdyż są świetnym lekiem na zalegającą wydzielinę i kaszel. Stosuj napary z nich, aby oczyścić drogi oddechowe.

Łupież 
Jeśli narzekasz na łupież i swędzenie głowy, przyprawa ta pomoże z nimi się uporać. Zagotuj 15 listków laurowych i tak przygotowaną wodą laurową spłucz głowę. 
Ten zabieg także sprawi, że włosy zaczną szybciej rosnąć.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment