Niedobór witaminy D3 i K2 destrukcyjnie wpływa na cały organizm. W których pokarmach je znajdziesz? Lista


Niedobór witaminy D3 i K2 jest przyczyną pojawiania się wielu chorób. Nie zawsze od razu wiemy, dlaczego zaczynamy mieć różne dolegliwości. A często chodzi po prostu o niedobór tych dwóch ważnych dla organizmu witamin.
Witamina K2 leczy nasze serce, gdyż oczyszcza tętnice i jednocześnie je udrożnia. Organizm ludzki zdolny jest do wytwarzania tej witaminy, a ściślej mówiąc robi to flora bakteryjna. Jednak jest pewien warunek, by tak się stało. Flora bakteryjna musi być właściwa, ta pożyteczna, a nie u każdego taka jest.
Jeśli jakość flory bakteryjnej jest zła, np. z powodu leczenia antybiotykami, musimy zadbać o pokarmy bogate w witaminę K2, które wyrównają poziom dobrych bakterii w przewodzie pokarmowym. 
Witamina K2 bogato występuje w produktach poddanych fermentacji: kiszona kapusta, kiszona cytryna, ale także w niektórych żółtych serach, jak gouda i cheddar.
Bardzo dużą zawartością niezbędnej dla prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy K2 cieszy się fermentowane ziarno soi. 
Surowe produkty mleczne, takie jak sery, niektóre surowe masła i kefiry zawierają również duże ilości witaminy K2. Wysoki poziom K2 zapewnią jednak zwierzęta karmione wyłącznie trawą (nie ziarnem).
Witamina K2 jest ważna, by mieć silne kości, zdrowe tętnice i ogólnie szczelne naczynia krwionośne. Jest niezbędna do odnowy i wzrostu tkanek w organizmie. Szczególnie ważna dla osób leczących się onkologicznie. Właściwy poziom witaminy K2 chroni nas przed zachorowaniem na raka.
Witamina K2 musi współwystępować z witaminą D3. Wzajemnie się uzupełniają. Niedobór witaminy K2 powoduje osłabienie działania witaminy D3.
Witamina D3, jeśli jest jej mało w organizmie, powoduje:
niewydolność wątroby i nerek
– cukrzycę typu II
– osłabienie mięśni
– zapadalność na choroby górnych dróg oddechowych
– zachorowania na grypę 
– stwardnienie rozsiane 
– zapalenie stawów 
– krzywicę 
– zapadalność na raka piersi, jelita grubego, prostaty i trzustki
Nie dopuść, by niedobór witaminy D3 i K2 stał się przyczyną wyżej wymienionych chorób. Już teraz wiesz, jak temu zapobiegać. 
Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment