Sok z białej kapusty to potężne źródło zdrowia

Sok z białej kapusty to niezwykle smakowity napój i bogate zródło składników odżywczych. Zapewnia organizmowi dobre zdrowie i jest potężnym eliksirem młodości.

Zalety picia soku z białej kapusty już dawno zostały dostrzeżone. Docenia je medycyna naturalna, a także są szeroko opisane w literaturze medycznej. Sok z białej kapusty jest wspaniałym źródłem zdrowia. Ma zdolność szybkiego regulowania ciśnienia, a co również bardzo ważne, poprawia pamięć.

Najczęściej wiemy, że biała kapusta jest zdrowa i chętnie używamy jej w kuchni, lecz to, że sok z białej kapusty jest taki niesamowity słyszało już niestety mniej osób. Zdrowotne właściwości soku z białej kapusty znane są głównie osobom, które interesują się medycyną naturalną. One dbają o swoje zdrowie i wiedzą jak to robić. Chcą także ładnie wyglądać, a sok z kapusty im w tym pomaga.

Sok z białej kapusty czyni nasz organizm odpornym na choroby, a nasza cera staje się zdrowa, świeża i dobrze nawilżona. Już po kilku dniach picia soku można odczuć przypływ energii połączony z ładnym wyglądem skóry. Sprzyja temu główny składnik soku o nazwie L-glutamina. To on korzystnie wpływa na nasze jelita.

Badania potwierdziły tę zaskakującą właściwość, jaką posiada sok z białej kapusty. Niecała szklanka soku wypita pół godziny przed posiłkiem potrafi w zadziwiający sposób wspomóc przewód pokarmowy. Taką kurację najlepiej prowadzić przez dwa tygodnie. Należy codziennie wypijać 1 litr soku. Najlepiej podzielić cały litr soku na 5-6 porcji.

Dzięki regularnemu piciu soku z białej kapusty pozbędziesz się również bólów głowy. Taki sok jest też bardzo ważnym składnikiem w diecie przeciwnowotworowej, gdyż skutecznie oczyszcza organizm z niebezpiecznych wolnych rodników. Pomaga na bóle reumatyczne. Potas jaki zawiera sok z kapusty reguluje ciśnienie krwi. Bogactwo składników mineralnych bardzo korzystnie wpływa na przemianę materii, a czysty organizm to także młodsza, zdrowa cera.

Jak zrobić sok z białej kapusty?

  1. Pokrój główkę świeżej kapusty na kilka kawałków
  2. Opłucz je w zimnej wodzie i osusz na dużym sicie
  3. Przepuść kawałki kapusty przez mikser
  4. Powstały sok możesz troszkę posolić do smaku
  5. Sok przechowuj w lodówce

Pij 1 litr soku codziennie przez 2 tygodnie. Najlepiej całą dzienną ilość soku podzielić na 5-6 porcji.

Szybko odczujesz przypływ energii. Poprawa zdrowia i widoczne odmłodzenie cery gwarantowane!

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment