Wysoko ceniony napar oczyszczający. Silnie wspomaga trawienie.

Roślina ta doceniana jest zarówno przez lekarzy, jak i najlepszych zielarzy. Cenią jej działanie w zapobieganiu wielu chorobom. Już w XVII wieku opat i zielarz z klasztoru w Dijon nazwał ją eliksirem młodości. Tą wspaniałą rośliną jest czarna porzeczka. 

Poniżej podajemy wyjątkowy przepis na detoks wykonany z liści czarnej porzeczki.

Czarna porzeczka ma bardzo wiele cennych składników, które skutecznie oczyszczają organizm z wolnych rodników i dlatego działają silnie antynowotworowoZnacznie hamuje procesy starzenia. Duża zawartość witaminy C (4 razy większa niż w pomarańczy) powoduje, że czarna porzeczka jest bardzo silnym antyoksydantem i zapobiega rozwojowi i mnożeniu się komórek nowotworowych.  Aby sporządzić silnie oczyszczający napar z liści czarnej porzeczki przygotuj:

Oczyszczający napar z czarnej porzeczki

  1. 1 łyżkę drobno porwanych lub pokrojonych liści czarnej porzeczki
  2. Szklankę lub porcelanowy kubek

Wykonanie:

  1. Wrzuć liście porzeczki do naczynia
  2. Zalej wrzątkiem
  3. Przykryj spodeczkiem i odstaw na 10 minut bok do przestygnięcia
  4. Odcedź na sitku napar powstały z liści

Zalecane jest picie tego silnie oczyszczającego  naparu 2 razy dziennie przez tydzień. Później należy zrobić przerwę i po 3-4 tygodniach ponownie zastosować tygodniową kurację. Takie systematyczne oczyszczanie organizmu usunie toksyny z twojego organizmu. Poza tym napar bogaty w sole mineralne i witaminy wzmocni kości, ochroni zęby przed próchnicą, złagodzi stany napięcia nerwowego i silnie odżywi mięsień serca. Czyste jelita i drożne żyły to absolutnie podstawa zdrowia ogólnego. Bez tego cały organizm trwa tylko w trybie awaryjnym. Ale jak długo tak się da?

Przydatny był post? Podziel się!  

Comments

comments

Add Comment