Jeśli nie chcesz mieć otłuszczonego brzucha, trzymaj się z dala od tych produktów

Otłuszczony brzuch to nie tylko brzydki widok. To oznaka wielu kłopotów w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych. Ich skutkiem są problemy z krążeniem, bólem stawów, głównie kolanowych, miażdżyca i kłopoty z sercem.  

Chcesz spalić tłuszczyk z brzucha i okolic talii? Zapomnieć, co to otłuszczony brzuch? Za chwilę dowiesz się, co może Ci pomóc. 

Często jest tak, że ćwiczymy, jemy mniej, pijemy duże ilości wody, a mimo to waga stoi w miejscu! Możliwe jest, że spożywamy w międzyczasie produkty “zakazane” nie mając świadomości, jak bardzo hamują proces odchudzania lub wręcz go uniemożliwiając.

Ten artykuł da Ci cenne wskazówki, jak szybko i skutecznie stracić tłuszcz z okolic brzucha i talii oraz jak zmniejszyć wstydliwy problem wzdęć i tzw. „przelewania się” w brzuchu. Otłuszczony brzuch pójdzie w niepamięć! 

1.Ogranicz sól

Jak wiemy, sól zatrzymuje wodę w organizmie, dlatego jeśli chcesz mieć płaski brzuch unikaj nadmiernego solenia posiłków, a także nie kupuj gotowej żywności zawierającej duże ilości soli.

2. Ogranicz węglowodany

Najbardziej szkodliwa jest biała mąka którą spożywamy w chlebie, makaronach oraz tanich bułkach. Trzymaj się z dala od nich na tyle, na ile możesz, ponieważ będą one hamować wszelkie próby spalania tłuszczu z brzucha i talii. 

3. Unikaj nabiału

Mleko i jego przetwory (a więc masło, śmietana, kefir) jest u bardzo wielu osób głównym sprawcą wzdęć i gazów. Masło możesz zastąpić warzywnym, zdrowym humusem, a śmietanę z mleka – śmietaną słonecznikową. Ponieważ nabiał jest tłusty, zwiększa on bardzo poziom cholesterolu.

4. Unikaj słodyczy

Słodycze to szkodliwy cukier, którego smak uzależnia. To dlatego tak chętnie po nie sięgają osoby, które jedzą je regularnie. Ponadto słodycze są głównym czynnikiem przyczyniającym się do zarobaczywiania organizmu. 

Gdy masz chęć na coś słodkiego, zjedz słodki owoc. W zupełności zaspokoi Twoją chęć  na cukier, który potrzebny jest między innymi do prawidłowej pracy mózgu. Z czasem przekonasz się, że zupełnie nie masz ochoty na słodycze ze sklepu. Pozbędziesz się tego szkodliwego uzależnienia. 

Stosuj się do powyższych wskazówek. Nikt nie jest na zawsze skazany na otłuszczony brzuch. Małe zmiany w diecie mogą wywołać ogromne, pozytywne zmiany w naszym organizmie. Odzyskasz dobre zdrowie, cerę bez problemów i zgrabną figurę. Naprawdę warto. Korzyści są ogromne i dalekosiężne. 

Przydatny był wpis? Udostępnij proszę na Facebooku!

Comments

comments

Add Comment