Produkty, które podnoszą nastrój i poprawiają samopoczucie

Depresja to choroba, na którą cierpi już 350 milionów ludzi na całym świecie, z czego 1,5 miliona chorych to Polacy. Zwalczanie depresji ogranicza się często do przepisania pacjentom leków, które oprócz tego, że są drogie, to mają jeszcze szereg skutków ubocznych. 

Tu znowu okazuje się, że najskuteczniejszymi metodami są te naturalne, będące w zgodzie z człowiekiem i naturą. Bo nic nie działa tak harmonijnie, jak natura. Jeśli chcesz skutecznie i w naturalny sposób zwalczyć depresję to przeczytaj, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

W świecie przyrody jest wiele produktów, które znakomicie wspierają neuroprzekaźniki w naszym mózgu. Jeśli wszystko przebiega bez zakłóceń, wówczas nie ma mowy, by dopadł nas zły nastrój i depresja.

Oto lista produktów, które pomagają zwalczyć depresję:

1 . Jagody
Jagody mają silne właściwości przeciwutleniające, które redukują stres oksydacyjny będący główną cechą depresji. Wspierają one również wzrost nowych komórek, co jest również niezbędne w zwalczanie depresji.
2. Banany
Przy zwalczaniu depresji, skuteczne są także banany, ponieważ owoce te są bogate w tryptofan, który jest odpowiedzialny za pracę neuroprzekaźników, takich jak serotonina i melatonina, zwalczających depresję. Co więcej banany są również bogate w potas i magnez, więc upewnij się, że zjadasz ich kilka każdego dnia.
3. Migdały
100 g migdałów zawiera aż 268 mg magnezu. Jak pokazały badania, magnez jest bardzo skuteczny przy zwalczaniu depresji. Natomiast niedobór magnezu prowadzi do drażliwości, lęków i depresji. Powinnaś zatem jeść garść migdałów dziennie a wpłynie to bardzo korzystnie na Twoje samopoczucie.

4. Awokado
Awokado jest bogate w potas: ma go aż 485 mg na 100 g produktu! Dlatego upewnij się, że nie ominiesz awokado będąc następnym razem w swoim sklepie. Zwalczanie depresji z awokado jest o wiele prostsze!
5. Szparagi
Szparagi są bogate w kwas foliowy i witaminy z grupy B, które pomagają poprawić stan zdrowia psychicznego. Wspiera konwersję tryptofanu  w organizmie, co z kolei przekształca się w serotoninę, hormon szczęścia.
6. Czekolada
Ciemna czekolada, albo dokładniej, kakao w niej zawarte, zwiększa poziom serotoniny i dopaminy w mózgu i zmniejsza poziom kortyzolu czyli „stres” neuroprzekaźnika. Spożywaj zatem 40 gramów gorzkiej czekolady dziennie.
7. Szpinak
Szpinak zawiera kwas foliowy w ilości większej niż we wszystkich innych warzywach liściastych. Badania wykazały, że ludzie cierpiący na depresję często mają braki kwasu foliowego w organizmie. Kwas foliowy zwiększa również poziom dopaminy i serotoniny w mózgu. Szpinak jest bogaty w magnez, niezbędny do walki z depresją.
8. Zielona herbata
Zwalczanie depresji za pomocą zielonej herbaty znane jest od tysiącleci. Zawiera polifenole, które zwiększą produkcję dopaminy w mózgu.
Badania wykazały, że im więcej zielonej herbaty pijesz, tym lepiej. Dlatego pij jej więcej i pozbywaj się depresji!

Depresja zabija po cichu i ludzie nie mówią głośno, że na nią chorują. Dlatego udostępnij proszę ten artykuł znajomym na Facebooku. Być może ktoś poczuje się lepiej! 

Comments

comments

Add Comment