Nawet się nie spodziewasz, jakie zastosowania mają liście laurowe. Są złotym lekiem na …

Liście laurowe – bez nich trudno wyobrazić sobie wiele potraw, które znamy od dziecka i uwielbiamy.

Liście laurowe to jednak nie tylko znakomita przyprawa. W zielarstwie są wykorzystywane od czasów antycznych jako środek na wiele chorób. Warto korzystać z ich leczniczych właściwości. 

Liście laurowe pomagają, gdy leczymy takie choroby, jak:
Cukrzyca

Najnowsze badania udowodniły, że spożywanie zmielonych liści dwa razy dziennie wpływa na redukcję poziomu cukru we krwi, a składniki w nich zawarte wspomagają produkcję insuliny.

Choroby serca 
Dzięki zawartości rutyny i kwasu kawowego liście laurowego wzmacniają ścianki serca oraz zmniejszą poziom tzw. złego cholesterolu.

Problemy trawienne
Cierpisz na problemy trawienne? Liście laurowe pomogą Ci je wyleczyć! Pomagają pokonać wzdęcia, usuwają toksyny z przewodu pokarmowego, a także wspomagają produkcję soków trawiennych. W efekcie przyspiesza to trawienie.

Bóle stawów, mięśni, głowy 
Przeciwzapalne działanie, jakie mają liście laurowe, świetnie sprawdzi się u osób, które cierpią z powodu bólu stawów, artretyzmu, bólu mięśni.  Olejek z liści laurowych wmasowany w skroń, pomoże w walce z bólem głowy.

Choroba nowotworowa 
Liście laurowe wykazują właściwości skuteczne w walce z komórkami nowotworowymi. Działanie to jest szczególnie silne w przypadku raka piersi.

Niegojące się rany
Używanie tej wspaniałej rośliny na rany to świetny sposób na ich gojenie. Liście laurowe wykazują działanie antybakteryjne. Pomagają pozbyć się blizn. 

Ból gardła 
Liście laurowe są świetnym lekiem na zalegającą wydzielinę i kaszel. Stosuj napary z liści laurowych, aby oczyścić drogi oddechowe.

Łupież 
Jeśli narzekasz na łupież i swędzenie głowy liście laurowe pomogą uporać się z tym problemem. Zagotuj 15 listków laurowych i tak przygotowaną wodą laurową spłucz głowę. 
Ten zabieg także sprawi, że włosy zaczną szybciej rosnąć.

Podziel się tymi niezwykłymi właściwościami liści laurowych. Udostępnij proszę na Facebooku! 

Comments

comments

loading...