Sok oczyszczający wątrobę – skutecznie oczyści Twoją wątrobę

Wątroba spełnia bardzo ważną rolę w naszym organizmie. Bez niej nasz organizm nie byłby w stanie normalnie funkcjonować. Dlatego bardzo ważne jest aby zadbać o ten niezwykle ważny narząd wewnętrzny. Oto przepis na sok oczyszczający wątrobę.

 

 Wątroba jest bardzo istotnym elementem układu immunologicznego. Odpowiada ona również za magazynowanie składników odżywczych. Jeśli nasza wątroba będzie w dobrej kondycji to będziemy czuć się znaczniej zdrowiej.

Aby nasza wątroba była zdrowa powinniśmy spożywać odpowiednią ilość warzyw oraz owocówJeszcze ważniejsze jest unikanie żywności nafaszerowanej chemikaliami. Pamiętajmy również to odpowiedniej ilość płynów – odpowiednie nawodnienie ułatwi naszej wątrobie radzenie sobie z codziennymi problemami.  Jednak istnieje rozwiązanie, które jest najskuteczniejsze – oczyszczanie wątroby za pomocą soków warzywnych

Dynamiczne tempo życia sprawia, że nie mamy często czasu na to aby przygotować sobie zdrowie jedzenie. Sięgamy po niezdrową żywność, która zwiększa naszą podatność na zachorowania na wiele chorób  – marskość wątroby lub stłuszczenie wątroby. To tylko dwa przykłady, natomiast chorób jest bardzo wiele a pozostawienie wątroby samej sobie może skończyć się nawet nowotworem. Poniżej przedstawiamy przepis na naturalną terapię:

Szczególnie zalecamy to rozwiązanie osobą, które czują, że ich wątroba po prostu nie daje sobie rady.

Sok Oczyszczający wątrobę
 Oto czego potrzebujesz:

  • Sześć łodyg selera
  • Jedna szklanka świeżej kolendry
  • Jeden średni burak
  • Pół cytryny
  • Nieduży kawałek obranego korzenia imbiru

Sposób przygotowania:

Wyciskamy sok ze wszystkich składników – najlepiej sprawdza się tutaj sokowirówka.  Soki wlewamy do naczynia i mieszamy. Pamiętajcie wypić sok od razu – świeżo wyciśnięty sok ma najwięcej wartości odżywczych.

 

Comments

comments