Kora brzozy zawiera przeciwnowotworową betulinę

Kora brzozy zawiera przeciwnowotworową betulinę. Substancja ta znajduje się w białej części kory brzozowej. Posiada właściwości lecznicze wobec wielu chorób, w tym również wobec chorób nowotworowych. Betulina stanowi 30% masy kory, która ma kolor biały.

Preparaty z brzozy mają szereg zastosowań. Działają moczopędnie, przeciwreumatycznie i napotnie. W sposób skuteczny poprawiają przemianę materii i odtruwają układ krwionośny.

Brzoza posiada pozytywną energię i dotykanie jej, jak również przebywanie w jej pobliżu bardzo korzystnie wpływa na ludzki organizm.

Betulina z kory brzozowej – co to jest?

Betulina została odkryta pod koniec XVIII w., a współcześnie wykorzystywana jest jako środek w leczeniu nowotworów i wielu innych schorzeń. Najlepszym źródłem tej substancji jest zewnętrzna warstwa kory brzozy białej. To na niej opierają się lecznicze właściwości tego drzewa.    

Betulina – na co pomaga?

W organizmie człowieka betulina pełni bardzo ważną rolę w regulacji poziomu cholesterolu we krwi, kwasów tłuszczowych i trójglicerydów oraz w zapobieganiu otyłości. Zwiększa wrażliwość naszych komórek na insulinę. Ponadto posiada aktywność przeciwzapalną i przeciwnowotworową. Znajduje również zastosowanie w leczeniu wielu chorób wywołanych przez bakterie i wirusy. Zyskała popularność jako środek efektywnie eliminujący komórki nowotworowe nawet w zaawansowanym stadium czerniaka.

Niezwykle ważną cechą betuliny jest jej całkowity brak toksyczności, a wręcz przeciwnie, chroni ona ludzki organizm przed związkami toksycznymi występującymi np. w alkoholu. Likwiduje stany zapalne i znakomicie sprawdza się jako środek zapobiegający powstawaniu kamieni moczowych, gdyż zwiększa objętość wydalanego moczu i chroni przed wytrącaniem się kamieni. Udział betuliny w syntezie białek powoduje, że działa ona ochronnie na komórki wątroby i odwraca proces włóknienia wątroby na skutek picia alkoholu i brania niektórych leków.     

Betulina z kory brzozowej reguluje także stężenie magnezu w organizmie, zmniejsza pobudliwość i wpływa na łagodzenie napięć mięśniowych.

Przeciwnowotworowe znaczenie betuliny

Betulina wykazuje aktywność przeciwnowotworową, gdyż hamuje mnożenie się komórek czerniaka, czyli złośliwego nowotworu skóry. Wykazano także, że ten składnik kory brzozy białej prowadzi do śmierci komórek raka jelita grubego, raka piersi, raka płuc, komórek białaczkowych, raka szyjki macicy i glejaka.  Zmniejsza także lekooporność wielu komórek nowotworowych.

Przydatny był post? Podziel się!       

Comments

comments

Add Comment