Pozbądź się “ciężkich nóg” i opuchniętych stawów. Zacznij już dziś


Woda stanowi około 60% ciężaru naszego ciała. Krąży po całym organizmie. Jest obecna we wszystkich tkankach. Twoje kości, stawy, rdzeń kręgowy i mózg potrzebują wody, by dobrze funkcjonować. Jeśli woda zatrzymuje się w tkankach, mamy wówczas opuchnięte stawy. Jest to sytuacja niebezpieczna dla zdrowia. Czasami opuchnięte stawy są tylko czasowe i same przemijają, częściej jednak utrzymują się na stałe i są niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Częstą przyczyną puchnięcia nóg i rąk jest:

 1. Zatrzymywanie się wody w organizmie na skutek wysokiego poziomu sodu, siedzący tryb zycia, zmiany hormonalne podczas menstruacji i w czasie ciąży.
 2. Stany zapalne w organizmie wywołane alergią, złamaniami, artretyzmem, cellulitem.
 3. Przyjmowanie niektórych leków np. ibuprofenu i leków na obniżenie ciśnienia
 4. Zbyt mały poziom białych ciałek we krwi
 5. Problemy z żyłami
 6. Choroba nerek, płuc lub wątroby.

Zlikwiduj opuchnięte stawy w nogach i rękach stosując te zalecenia:

 1. Zmniejsz spożywanie produktów z dużą zawartością sodu: soli kuchennej, sosu sojowego, oliwy, szynki wieprzowej, salami, boczku. Wiele przetworzonych i paczkowanych produktów zawiera bardzo dużo sodu.
 2. Dużo się ruszaj. Żeby wpompować z powrotem krew do serca konieczny jest ruch. Ruch jest podstawowym warunkiem prawidłowego krążenia.
 3. Jedz natkę pietruszki. Natka jest naturalnym środkiem moczopędnym i skutecznie usuwa nadmiar wody z organizmu.
 4. Pij herbatkę z mniszka pospolitego. Usuwa trujące toksyny z wątroby i zapobiega niebezpiecznym stanom zapalnym.
 5. Pij sok z grapefruitów i napary z kopru włoskiego. Pobudzają krążenie i ułatwiają przepływ płynów ustrojowych. Działają mocno oczyszczająco, zmniejszają bolesność obrzęków nóg i rąk.
 6. Jak tylko to możliwe, unoś nogi w górę, nie trzymaj ich na podłodze. To zmniejszy ciśnienie krwi w nabrzmiałych kończynach i usunie uczucie ciężkich nóg.  

Przydatny był post? Udostępnij proszę na Facebooku!

Comments

comments

Add Comment