Co oczyszcza układ krwionośny? Poznaj tradycyjny sekret — stary niemiecki sposób na oczyszczenie żył

W tradycji niemieckiej medycyny naturalnej istnieje sposób, który pozwala szybko i  skutecznie poprawić zdrowie tętnic. Jeśli zaczniesz regularnie stosować ten przepis, zauważysz znaczące efekty w stosunkowo krótkim czasie — Twoje żyły i tętnice będą mniej obciążone zwapnieniami, a tym samym poprawisz elastyczność naczyń krwionośnych, obniżysz ciśnienie krwi i zmniejszysz ryzyko udaru mózgu i zawału serca. 

Zaskoczony?

Odkryj, z jaką łatwością wprowadzić ten stary niemiecki przepis do swojej codziennej rutyny. 

Mikstura na oczyszczenie żył — jak ją przygotować?

Przepis na oczyszczenie tętnic, jest bardzo prosty, szybki w przygotowaniu i bazuje na naturalnych składnikach bogatych w substancje odżywcze — to właśnie one wykazują tak korzystne działanie na naczynia krwionośne

Jak samodzielnie przygotować ten naturalny środek w zaciszu swojego domu?

Składniki

 • 2 litry wody
 • 4 cytryny ze skórką (o ile to możliwe, organiczne)
 • 1 mały kawałek imbiru (ok. 2 cm)
 • 4 ząbki czosnku 

Sposób przygotowania

 • Cytryny i imbir należy dokładnie umyć, a następnie pokroić je w cienkie plastry.
 • Pokrojone cytryny, imbir i obrany czosnek wkładamy do blendera i dokładnie miksujemy. Następnie przekładamy do garnka.
 • Do zmiksowanych składników dodajemy wody i pozostawiamy na ogniu — miksturę trzeba mocno podgrzać (nie zagotować). Kiedy woda będzie gorąca, należy wyłączyć ogień i całość odstawić na bok.
 • Kiedy zawartość ostygnie, odcedzamy syrop i przelewamy do szklanych butelek. Szczelnie zakręcamy.
 • Naszą miksturę przechowujemy w lodówce.

Jak stosować syrop na oczyszczenie tętnic?

Zanim użyjemy syropu, musimy go koniecznie wstrząsnąć. Dzięki temu wszystkie składniki aktywne, które mogły osiąść na dnie butelki, zostaną równomiernie rozprowadzone, a to zapewni maksymalną efektywność działania.

Pijemy pół szklanki dziennie na pusty żołądek lub dwie godziny przed posiłkiem. Kuracja powinna trwać trzy tygodnie, po czym robimy tygodniową przerwę. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, cały proces można powtórzyć jeszcze raz.

Pamiętaj, że regularność oraz odpowiednie stosowanie kuracji są kluczowe dla uzyskania optymalnych rezultatów i pełnego skorzystania z potencjału naturalnych składników zawartych w syropie.

Dowiedz się, co zyskasz, jak zaczniesz spożywać siemię lnianedomowe sposoby na wysokie ciśnienie krwi i podwyższony cholesterol.

 

Jak działa stary niemiecki sposób na oczyszczenie żył i tętnic?

Oczyszczenie tętnic” może brzmieć, jak magiczny sposób czy tani chwyt marketingowy — jednak nic z tych rzeczy. Za korzystny wpływ syropu odpowiadają konkretne składniki, których działanie jest potwierdzone w licznych badaniach, a przy odpowiednim połączeniu ich korzystne efekty są jeszcze bardziej odczuwalne.

Sprawdź także: Ogórki małosolne – nieocenione dla zdrowia. Pyszny przepis.

Właściwości czosnku, imbiru i cytryny — jak wpływają na oczyszczanie tętnic, żył i profilaktykę chorób układu krążenia?

Czosnek jest jednym z najbardziej cenionych składników w naturalnej medycynie. Zawiera allicynę, substancję aktywną, która jest odpowiedzialna za jego charakterystyczny zapach i wiele właściwości prozdrowotnych. 

Allicyna wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwutleniające. Ponadto czosnek jest bogaty w siarczki (alliinę i ajoen), które pomagają w regulacji ciśnienia krwi, redukcji poziomu złego cholesterolu (LDL) i poprawie elastyczności naczyń krwionośnych. [1,2]

Imbir znany jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych, które są podstawą w ochronie układu sercowo-naczyniowego. Substancje aktywne w imbirze — gingerole i shogaole — pomagają w łagodzeniu stanów zapalnych oraz rozszerzaniu naczyń krwionośnych, co przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi. 

Regularne spożywanie imbiru może również pomóc w zmniejszeniu ryzyka rozwoju chorób sercowo-naczyniowych poprzez poprawę krążenia krwi i zmniejszenie ryzyka tworzenia się skrzepów — jeśli zmagasz się z chorobą zakrzepową żył, syrop również sprawdzi Ci się świetnie. [3,4]

Cytryna jest bogata w witaminę C — jeden z najbardziej znanych antyoksydantów. Kwas askorbinowy pomaga w ochronie ścian naczyń krwionośnych przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, wspomaga produkcję kolagenu (niezbędnego do utrzymania zdrowia i elastyczności naczyń) i wspiera zdrowe funkcjonowanie serca. 

Ponadto cytryna zawiera flawonoidy — podobnie, jak kwiaty rzepaku — lecznicze właściwości syropu mogą pomagać w redukcji stanów zapalnych i poprawiać budowę strukturalną naczyń krwionośnych. Wszystko to ma wpływ na lepszą profilaktykę miażdżycy, zawału serca i udaru mózgu. [5,6]

Obejrzyj 30 sekundowy filmik by poznać najważniejsze korzyści spożywania czosnku. 30 sekund dzieli Cię od zdrowia:

Czy ten post był dla Ciebie przydatny? Udostępnij! 

Bibliografia

 1. Borlinghaus, J., Albrecht, F., Gruhlke, M. C., Nwachukwu, I. D., & Slusarenko, A. J. (2014). Allicin: chemistry and biological properties. Molecules, 19(8), 12591-12618.

 2. Tadeusiewicz, J., Krysztofiak, A., & Olas, B. (2014). Czosnek-panaceum na choroby układu krążenia?. Kosmos, 63(1), 37-44.

 3. Kulczyński, B., & Gramza-Michałowska, A. (2016). Znaczenie wybranych przypraw w chorobach sercowo-naczyniowych. Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej, 70, 1131-1141.

 4. Dugasani, S., Pichika, M. R., Nadarajah, V. D., Balijepalli, M. K., Tandra, S., & Korlakunta, J. N. (2010). Comparative antioxidant and anti-inflammatory effects of [6]-gingerol,[8]-gingerol,[10]-gingerol and [6]-shogaol. Journal of ethnopharmacology, 127(2), 515-520.

 5. Dąbrowska-Zagroba, D. (2020) Wpływ flawonoidów oraz witaminy C na formowanie zewnątrzkomórkowych sieci neutrofilowych (NETs) u chorych na miażdżycę.

 6. Janda, K., Kasprzak, M., & Wolska, J. (2015). Witamina C–budowa, właściwości, funkcje i występowanie. Pom. J. Life Sci, 61(4), 419-425.

 

Comments

comments

Add Comment