Syrop z głogu na kołatanie serca

Kołatanie serca odczuwamy, gdy bije ono zbyt wolno lub za szybko, zbyt gwałtownie i nierytmicznie. Taka arytmia serca pojawia się w trakcie wysiłku, ale także często w czasie snu.

Mocne bicie serca towarzyszy silnym emocjom, a u kobiet mamy do czynienia w okresie menopauzy. Przyspieszony rytm bicia serca trwa bardzo krótko, bo zaledwie kilka sekund.

Kołatanie serca zaczyna się, gdy liczba uderzeń jest inna niż 60 – 100 na minutę. Jeśli bije szybciej to mamy do czynienia z przyspieszonym rytmem. Liczba uderzeń poniżej 60. to zwolnione tempo. Arytmii serca nie wolno lekceważyć, gdyż może wywołać omdlenia, a w skrajnych przypadkach może dojść do zawału serca. By zapobiec takiemu zagrożeniu, najlepiej mięsień serca systematycznie wzmacniać. Sprawdzonym od dawna środkiem na kołatanie serca jest syrop z głogu. Wzmacnia ogólnie serce i odporność.

Przepis na syrop z głogu
Składniki 

  1. 10 dkg suszonych owoców głogu  
  2. pół szklanki cukru
  3. 1 cytryna
  4. 2 szklanki wody

Przygotowanie
Do niewielkiego rondla nalej wody, wsyp owoce głogu i gotuj na wolnym ogniu około 10 minut. Dodaj cukier i mieszaj, aż dokładnie się rozpuści. Na koniec dodaj soku z cytryny. Przecedź syrop, wlej do butelki i gorący zakręć.
Spożycie
Syrop należy przechowywać w ciemnym miejscu. By wyeliminować kołatanie serca pij 2 razy dziennie po 2 łyżeczki syropu.   

Przydatny był post? Podziel się!

 

 

Comments

comments

Add Comment