Czarny bez pomaga pokonać depresję i hamuje rozrost komórek rakowych


Czarny bez ma tak liczne właściwości lecznicze, że jest znany i wykorzystywany w medycynie naturalnej od wieków. Zarówno kwiaty, jak i owoce czarnego bzu to najcenniejsze źródło składników napotnych i przeciwgorączkowych. Poza tym wywar z tej rośliny działa moczopędnie, oczyszcza krew i mocno uszczelnia żyły.   Duża zawartość polifenoli w czarnym bzie sprawia, że wywar z niego chroni organizm przed wolnymi rodnikami – sprawcami rozwoju komórek rakowych.

Czarny bez to roślina, z którą należy obchodzić się bardzo ostrożnie. Musimy wiedzieć, że spożycie niedojrzałych i nieugotowanych owoców czarnego bzu może być przyczyną zatrucia pokarmowego. Tylko obróbka termiczna powoduje rozkład szkodliwej substancji o nazwie sambunigryna, która mogłaby wywołać odwrotny od zamierzonego skutek.    

Czarny bez to także silny i naturalny środek, któremu depresja się nie oprze. Badania naukowe wykazały, że regularne picie naparu z owoców czarnego bzu niweluje w człowieku poczucie beznadziejności i braku sensu życia. Jego skuteczność jest większa niż wielu znanych środków farmaceutycznych przeciwko depresji.

Napar z czarnego bzu

Składniki

  • 3 łyżeczki suszonych owoców czarnego bzu
  • 2 łyżeczki miodu

Wykonanie

  1. Wsyp suszone owoce czarnego bzu do małego rondla
  2. Wlej 1 szklankę gorącej wody i doprowadź do wrzenia
  3. Odstaw na bok i przykryj spodeczkiem
  4. Po przestygnięciu do 40°C dodaj miodu

Stosowanie

 Pij 1 szklankę naparu codziennie z rana do czasu, aż poczujesz się lepiej i zniknie poczucie beznadziei, smutku oraz braku sensu życia. Później zrób kilkudniową przerwę i ponownie wróć do picia naparu. Stosuj kurację tak długo, aż twój stan na dobre się ustabilizuje.    

Przydatny był post? Podziel się! 

Comments

comments

Add Comment