Woda do picia z rana. Jak przygotować tę najlepszą?

Woda do picia z rana jest tak skomponowana, żeby orzeźwiała nasz umysł i ciało oraz chroniła przed chorobami. Jej przygotowanie to pierwsza czynność, jaką osoby dbające o zdrowie wykonują tuż po wstaniu z łóżka. Większość z nas śpi od sześciu do ośmiu godzin i w tym czasie nie dostarczamy organizmowi żadnych płynów. Dlatego ogromne znaczenie ma ta pierwsza szklanka odpowiednio przygotowanej wody, wypita zaraz po wstaniu z łóżka.

Nasz organizm zbudowany jest z ogromnej ilości komórek, które od razu z rana wymagają nawodnienia. Jest ich tak dużo, że gdybyśmy ułożyli je jedna obok drugiej, w jednym rzędzie, powstałby łańcuch, który opasałby Ziemię sto razy!

Jakie znaczenie dla organizmu ma picie wody z rana?

Woda do porannego picia ma za zadanie usunąć objawy niskiej energii, spowodowane wielogodzinnym, nocnym brakiem uzupełniania płynów. Ciało nasze składa się bowiem aż w 60% z wody, jednak pod warunkiem, że nie jest odwodnione, bo wówczas ta ilość radykalnie spada.

Odpowiednie nawodnienie organizmu z samego rana przygotuje go do aktywności w ciągu całego dnia. Woda bowiem to dla nas jeden z sześciu podstawowych składników odżywczych. Obok są węglowodany, tłuszcze, białka, sole mineralne i witaminy. Nie można zapominać, że woda to nie tylko wodór i tlen, ale także zawarte w niej mikroelementy, które nadają jej zapach i smak.

Dostarczanie organizmowi zbyt małej ilości wody powoduje ogólne pogorszenie zdrowia. Zaczynają pojawiać się problemy z przemianą materii i krążeniem. Lekarze wówczas zapisują pacjentom lekarstwa zamiast po prostu sięgnąć po najprostsze rozwiązanie i zalecić regularne wypijanie odpowiedniej ilości wody.

Organizm nasz nie gromadzi większych ilości wody i dlatego należy ją stale uzupełniać. Woda zawiera około 70 składników mineralnych niezwykle ważnych dla procesów fizjologicznych. Uzupełnia w organizmie  magnez, wapń, żelazo, sód, wodorowęglany i siarczany. Ponadto dostarcza nam mnóstwa mikroelementów – potasu, manganu, cynku, miedzi, bromu i wiele innych. Nieprawdziwe jest przekonanie, że tzw. woda twarda, która zwiera dużo wapnia i magnezu jest niezdrowa. Miękka woda jest wskazana dla pralek, ale dla nas jest bez wartości. Statystyka pokazuje, że mieszkańcy południowo – wschodniej Polski, gdzie woda jest twarda, żyją dłużej.   

Woda do picia z rana – korzyści dla zdrowia

Jak wynika z powyższej listy, woda do picia z rana może uchronić nas przed wieloma chorobami,  a głównie przed chorobą nowotworową, chorobą układu krążenia, kostnego, trawiennego oraz chorobą nerek.

Jak przygotować najlepszą wodę do picia z rana?

Składniki

  • 1 szklanka ciepłej wody z kranu lub lekko podgrzanej mineralnej
  • 1 łyżeczka miodu
  • 0,5 łyżeczki kurkumy
  • 0,5 łyżeczki soku z cytryny
  • 1 łyżeczka octu jabłkowego

Przygotowanie i spożycie

Wymieszaj miód i kurkumę w szklance ciepłej wody, następnie dodaj sok z cytryny i ocet jabłkowy. Odczekaj 3 – 4 minuty, ponownie wymieszaj zawartość szklanki i wypij. Tak przygotowaną wodę spożywaj na czczo z rana przez cały rok.    

Comments

comments

Add Comment