Wysoki cholesterol wpływa na wygląd skóry. Jak go obniżyć?

Wysoki cholesterol wpływa na wygląd skóry. Jak go obniżyć? Jest to pytanie, na które chce znać odpowiedź co druga dorosła osoba w naszym kraju. Z tego wynika, że problem podwyższonego cholesterolu jest naprawdę bardzo poważny. Zaczynamy cierpieć na tę dolegliwość w wieku dorosłym i wraz z kolejnymi latami choroba nasila się.

Jak wygląda cholesterol w organizmie człowieka?

Cholesterol w ciele człowieka występuje w każdej tkance i w osoczu krwi pod postacią niemal całkowicie białego proszku lub perłowych granulek. Łatwo rozpuszcza się w olejkach eterycznych, natomiast słabo w wodzie. Ilość cholesterolu w organizmie przeciętnego człowieka wynosi 140 g.  Jest niezbędny w naszym organizmie do bardzo wielu procesów biologicznych.

Cholesterol w organizmie człowieka znajduje się głównie w wątrobie, aż 60 – 70 %, jelitach (15%) oraz skórze (około 5%). Pozyskujemy go z pokarmu, a także nasz organizm sam ma zdolność jego wytwarzania. Najwięcej cholesterolu występuje w pokarmach zwierzęcych, na przykład w jajku kurzym jest go 1%. Bardzo niewiele tego składnika znajdziemy w żywności roślinnej.

Bez cholesterolu organizm ludzki nie mógłby dobrze funkcjonować. Jest on konieczny między innymi do syntezy bardzo ważnej witaminy D3 oraz do prawidłowej pracy mózgu.

Jak wysoki cholesterol wpływa na wygląd skóry?

Cholesterol, który produkuje ludzki organizm nigdy nam nie zaszkodzi, gdyż jest wytwarzany w prawidłowych ilościach, niezbędnych do sprawnego przebiegu wszystkich funkcji w naszych narządach wewnętrznych. Problem pojawia się wówczas, gdy dostarczymy go do organizmu za dużo wraz z pokarmem.

Jak wysoki cholesterol wpływa na wygląd skóry? Otóż bardzo negatywnie. Wczesnym zewnętrznym objawem na skórze zbyt wysokiego cholesterolu są pojawiające się tzw. żółtaki, czyli drobne kuleczki na powiekach. Jeśli nie zapanujemy nad cholesterolem, te żółte kuleczki zaczną się pojawiać jeszcze na łokciach i kolanach, a w skrajnych przypadkach także na pośladkach.

Kolejnym widocznym na skórze objawem zbyt wysokiego cholesterolu jest tzw. zmęczona skóra, pozbawiona blasku i elastyczności, szara, po prostu ziemista. W następnej kolejności pojawiają się cienie pod oczami.

Wysoki cholesterol – sposób na obniżenie jego poziomu

Nie sięgajmy od razu po lekarstwa. Bardzo skutecznie obniży poziom złego cholesterolu picie naparu z morwy białej. Poza tym ziele to polecane jest osobom z zaburzeniami poziomu cukru i zmagającym się z nadwagą, gdyż ogranicza odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Sposób przygotowania naparu z morwy białej

Wsyp 1,5 łyżeczki suszu morwy do szklanki i zalej wrzątkiem. Przykryj i odstaw na 10 minut. Wypijaj taką porcję naparu 2 razy dziennie.

Przydatny był post? Podziel się!

Comments

comments

Add Comment