Jeść na co się ma ochotę i nie tyć. To naprawdę możliwe! Jest tylko jeden warunek!

Kluczem do prawidłowej wagi jest równowaga. Możesz jeść, na co masz ochotę i nie tyć tak długo, jak tylko liczba spożytych kalorii jest równa ich spalaniu. Wówczas możesz cieszyć się nawet bezkarnym jedzeniem ciast i lodów. Jednak taki sposób odżywiania nie zapewnia, że dostarczasz organizmowi wszystkich niezbędnych odżywczych składników. Równowaga właśnie polega na tym, by jeść pełnowartościowe pokarmy, a tylko okazjonalnie coś, co nie jest zbyt pożywne.   

Równowaga, która zabroni być ci grubym.

Utrzymanie prawidłowej wagi jest nie tylko ważne dla zdrowia, ale także ma ogromny wpływ na jakość życia. Potrzebna liczba kalorii jest unikalna dla każdej osoby i częściowo zaprogramowana genetycznie. Zależy od wieku, płci i aktywności. Kobiety potrzebują średnio 1600 – 2400 kalorii dziennie, dla mężczyzn ten wskaźnik wynosi 2000 – 3000. Jednakże młode kobiety i mężczyźni z większą aktywnością fizyczną potrzebują jeszcze więcej kalorii.

Ryba z warzywami

Ale nie tylko o liczbę kalorii chodzi. Najważniejsze, by zjadane posiłki były odżywcze, a nie tylko wypełniały żołądek. Spożywaj dużo owoców, pełnoziarniste pieczywo, dobrej jakości mięso i ryby, warzywa, a w szczególności rośliny zawierające kwasy omega-3, np. nieocenione siemię lniane. Jest jednym z najlepszych roślinnych źródeł tych kwasów tłuszczowych. Ważna jest jakość spożywanego jedzenia. I jeszcze sprytna zasada! Jeśli będziesz jeść mniej kaloryczne posiłki, wówczas porcje mogą być relatywnie większe

szczupły mężczyzna

Taki zabieg spowoduje, że nie będziesz mieć poczucia niedojedzenia, a organizm włoży mniej wysiłku do spalenia wszystkich kalorii. Na tym właśnie polega równowaga żywieniowa. Jeśli do tego zdrowego nawyku żywieniowego włączysz systematyczną aktywność ruchową, nigdy nie będziesz mieć problemów z otyłością, a mięśnie i stawy pozostaną silne. Nadwaga na pewno ci nie zagrozi!

O innych cud poradach poczytaj tutaj.

Comments

comments

Add Comment