Genialna receptura przeciwstarzeniowa naprawdę istnieje!

Receptura przeciwstarzeniowa – ona naprawdę istnieje, a jej składniki są łatwo dostępne. Dzięki niej coraz więcej na świecie jest stulatków, którzy żyją w świetnej kondycji.

Najlepsza receptura przeciwstarzeniowa to właściwe odżywianie. Bez tego trudno w ogóle mówić o zdrowiu.

Właściwie skomponowana dieta i regularny ruch pomogą ci w zachowaniu wigoru, zdrowia i urody. Jeśli będziesz odżywiać się prawidłowo, twoja waga zawsze pozostanie w normie, unikniesz osteoporozy i zapobiegniesz chorobie serca.

Wybór jest prosty i należy wyłącznie do ciebie!

Zwiększ spożywanie wapnia i witaminy D. To oznacza, że należy więcej jeść produktów, które mają dużą zawartość wapnia i witaminy D, czyli: przetwory mleczne (jogurty, kefiry, twarde sery), łosoś, brokuły, rośliny strączkowe. Możesz także zwiększyć ilość wypijanego soku ze świeżych pomarańczy, który jest bardzo bogaty w witaminę D.     

Jedz dużo owoców i warzyw – fasoli, szpinaku, grochu, ziaren słonecznika i dyni. Dostarczą ci ogromne ilości przeciwutleniaczy. To one chronią komórki organizmu przed nowotworem. Zadbaj o urozmaiconą codzienną dietę, włączając różnokolorowe warzywa.

Zadbaj o błonnik w diecie. Nie musisz szukać go daleko. Dobrym źródłem są warzywa strączkowe, płatki owsiane, pieczywo pełnoziarniste, brązowy ryż, kukurydza i świeże owoce.

Potrzebujesz mniej żelaza. Kobiety po 50 r.ż. nie potrzebują już tak dużej ilości żelaza, jak wcześniej. 

Jedz chude mięso. Dobry jest kurczak, ale bez skóry! Niech nie zabraknie także w twojej diecie łososia bogatego w kwasy tłuszczowe omega-3 oraz białka roślinnego. Dużą jego zawartością cieszy się soja, czesto określana jako „mięso” dla ubogich. 

Spożywaj więcej niż do tej pory wegetariańskich posiłków. Taka dieta posiada wiele zalet. Jest mniej kaloryczna i bardzo bogata w niezastąpione witaminy, minerały i przeciwutleniacze.  

Ogranicz spożywanie soli.  Zbyt dużo soli w diecie to prosta droga do nadciśnienia. Najnowsze badania mówią o dziennym limicie soli w ilości 2 300 miligramów.

Unikaj tłuszczy trans. Zrezygnuj z nich całkowicie, gdyż uważane są za jedne z najniebezpieczniejszych dla zdrowie. Występują w utwardzonych olejach roślinnych, np. w margarynie. Ich spożywanie grozi zawałem serca, miażdżycą, cukrzycą typu 2, chorobą niedokrwienną serca i otyłością.

Spożywaj „dobre tłuszcze” zawarte w oliwie z oliwek, oleju rzepakowym, orzechach, awokado, tuńczyku, łososiu.

By zachować prawidłową wagę, nie zajadaj się słodyczami. Dodają kilogramów i odpowiadają za rozwój komórek nowotworowych. 

Przydatny był post? Podziel się na Facebooku! 

Comments

comments

Add Comment